Sağlık Bakanı Koca: Toplam vaka sayımız 47

Sevdiğin Haberi Paylaş

Corona virüsü son dakika verileri: Türkiye’deki corona virüsü vaka sayısı için Bakan Koca’dan açıklama

Corona virüsü  ile ilgili  son dakika haberleri gelmeye devam ediyor… Türkiye’deki corona virüsü vaka sayısı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan dün akşam saatlerinde yeni açıklama geldi. ‘Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. ‘ uyarısında bulunan Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada vaka sayısındaki yeni verileri açıkladı. Sağlık Bakanı açıklaması ardından gözler dünyadaki corona virüsü son dakika verilerine ve Türkiye’deki yeni önlemlere çevrildi. İşte dünyayı tehdit eden corona virüsü ile ilgili son bilgiler…

1

Corona virüsünde son dakika bilgileri dünyanın dört bir yanında kaygıyla ve merakla takip ediliyor. Virüs, tüm çabalara karşın yayılmaya devam ediyor. Halen ölüme yol açma riski yaklaşık yüzde 3 olarak belirtiliyor. Artarak devam eden corona virüs vakaları nedeniyle, Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinde ticaret, endüstri, sanat, spor gibi birçok alan olumsuz olarak etkilemiş ve çoğu aktivite durma noktasına geldi. Coronavirüs yayılmaya devam ederken birçok ülke aşı geliştirme çabasına girmiş durumda. Peki, Türkiye’de son durum ne? Türkiye’den kaç kişi corona virüsünden etkilendi? İşte corona virüsünde son dakika bilgileri

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 156 binden fazla kişi Çin’in Wuhan kentinde başlayan corona virüs salgınına yakalandı. Corona virüsüne yakalanan 5 bin 800 kişi ise yaşamını yitirdi. Peki, Türkiye’nin corona virüsü mücadelesinde son 24 saatte neler oldu? İşte corona virüsü ile ilgili son durum ve Türkiye’deki vaka sayısıyla ilgili son dakika bilgileri…

2

Sağlık Bakanı Koca: Toplam vaka sayımız 47

Sağlık Bakanı Koca: Toplam vaka sayımız 47 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pazar günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir.” ifadelerini kullandı.

Koca, Twitter’dan, ilk vakanın gözlemde tutulan çevresindeki 2 kişiye tanı konulduğu bilgisini paylaşarak, Avrupa’dan gelmiş 7, Amerika’dan gelmiş 3 vakanın olduğunu açıklamıştı.

Durumun üzücü olduğunu belirten Koca, “Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Corona virüsüyle ilgili değerlendirmeleri paylaşan Bakan Koca pazartesi günü yeni bir açıklamada bulundu. Bakan Koca şunları söyledi;

www.agridiyari.com www.agridiyari.com

3

Şu anda çıkan yeni pozitif vakalarımız var. Bu akşam topluca pozitif çıkan günlük rakamı da sizlere açıklayacağım. Görünen o ki bu dönemde bazı haberler devam edecek.

Bizi riskten koruyacak tedbirlerimiz daha da artmalı. Yaşlılara ve kronik hastalığı olanlara daha dikkatli olalım. Bu mücadele devam edecek. Zaaf gösteremeyiz. Yurt dışında olan vatandaşlarımıza uyarı yapmak istiyorum. Türkiye’ye dönmekte ısrarcı olmayalım. Her şeye rağmen dönen vatandaşlarımızın 14 gün kuralına uyması gerektiğini bilsin. Bu günler böyle sürmeyecek, çok geçmeden hayatlarımıza dönmüş olacağız.

Şu ana kadar can kaybı söz konusu olmadı. Bu olmayacağı anlamına gelmez. Bu süreçte solunum sıkıntısı olan hastalarımızın olduğunu söylemek istiyorum. Hızlı bir yayılım içinde olacağını önümüzdeki 1-2 haftanın çok çok önemli olduğunu biliyoruz. Tanının devamında temas grubunun taranması, ayrıca hastanede yoğun bakım şartlarında olan hastaların bakımı önem arz ediyor. Onun için tüm önlemleri almış durumdayız.

Gece saatlerinde yeni bir açıklamada bulunan Bakan Koca toplam vaka sayısının 47’ye yükseldiğini duyurdu.

4

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, bugün 29 kişiye koronavirüs tanısı konulduğunu belirterek, şu bilgileri aktardı:

“Yeni tanı konunlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan ve dolaylı olarak ABD, Orta Doğu ve Avrupa temaslıdır. 3’ü umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir