Eleşkirt ve Köylerinde Şiddetli Rüzgar Çatıları Uçurdu:1 yaralı

Eleşkirt ve Köylerinde Şiddetli Rüzgar Çatıları Uçurdu:1 yaralı

Eleşkirt ilçesinde Şiddetli rüzgar, evlerin,binaların ve araba garajlarının çatısının uçmasına ve duvarlarının yıkılmasına neden olurken, Uzun yazı köyünde uçan çatısını tamir etmeye çalışan Abdullah Bayram (40) rüzgarın etkisi ile çatıdan düşerek yaralandı.

ELEŞKİRT Haberi – 24 Mart 2018 Cumartesi – 18:40
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın…

Yaralı, 112 Acil Servis ambulansı  ile Önce Eleşkirt oradanda Ağrı devlet Hastanesine kaldırıldı.

Rüzgar, Eleşkirt küçük sanayi de bulunan bazı iş yerlerinin de çatısını da uçurdu. Çatıdan kopan parçalar, Ağrı –Erzurum karayolunda geçen araçlara zor anlar yaşattı.

Şiddetli rüzgarın etkisi ile esentepe mahallesinde bir garajın uçan çatısının altında Otomobil ve traktör enkazın altında kalarak, maddi hasar meydana geldi.

Birçok resmi daire ve okulun çatısınında uçtuğu bilgisi gelirken,Bazı Ağaçların kırıldığı ve ilçe merkez Cumhuriyet caddesinde bulunan  5  Katlı bir binadan  düşen çatılar bir Otomobilin üzerine düştü.Olay anında şans eseri kimsenin olmayışı olası bir facianın önüne geçti.

İlçe merkezinde ve bir çok köyünde onlarca evin çatısının uçtuğu bilgisi geldi.

not:  İlçemize bağlı birçok köyde evlerin ve ahırların  çatıları ve duvarları uçtuğu bilgisi geldi. Şiddetli rüzgar ile birlikte Elektirik kesintiside oluştu.

 

HABER,FOTOĞRAF: CEMAL ÇAVDAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir