Abdulselam TUNÇ

Spread the love

1972 Ağrı ilin Doğubayazıt ilçesine bağlı; Örtülü köyünün burun mezraasında dünyaya gelen Abdulselam TUNÇ, ilkokulunu Örtülü köyünde tamamladıktan sonra Burun mezraasında bulunan camide Molla Abdulhamid efendiden dini öğrenim görmeye başladı. 4 sene sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a gelir ve çalışarak babasına geçimi için yardım eder.

1997 yılının eylül ayında İstanbul’ul önde gelen son devrin en önemli İslam Alimlerinden Mahmud Efendi hazretlerinin kıymetli hocalarından geleneksel medrese usulü derslerine kaldığı yerden devam eder. Ancak 28 Şubat sürecinde rahat bırakılmayan medrese okuyanları gibi kendisi de aynı zorluklara maruz bırakılır. Başta Çınaraltı medresesi olmak üzere Sultan Fatih medresesi ve en son Kirazlı medresesinde öğrenimine devam ederek nihayet 2003 yılında mezun olur.  

Medreseden mezun olduktan sonra 2003 yılında, yaklaşık iki yıl sürecek (İsmailağa camiası tarafından kurulan) Emr-i Bil-Maruf ve Nehy-i Anil Münker teşkilatında görev alır.

2005 yılında kendi tesis ettiği medresede dini ilimler vermeye ve ÜMMET ANLAYIŞININ yayılması için çalışmalarını sürdürür.

2012 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Medrese mezunlarına (Melle alımı gibi) kadro imkanı tanınır. Medrese icazetiyle imtihanlara girerek İstanbul’da İmam-Hatip olarak diyanet teşkilatında görev alır.

ÜYE OLDUĞU DERNEK ve SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

2016 yılında kurulan ÜMMETİN KARDEŞLİK DERNEĞİnin kurucusu ve başkanı,

İMAM EBÛ HANÎFE İSLAMİ İLİMLER ENSTİTÜSÜ başkanı,

İSTANBUL-FATİH SIĞINMACILAR İST. İL MÜFT. KOORDİNATÖRÜ,

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI GÖÇ KOORDİNATÖRÜ

Halen İstanbul’un Fatih İlçesinde İmam-Hatip olarak görev yaptığı cami’de derslerine devam eden Abdulselam TUNÇ, evli ve üç çocuk babasıdır.

ESERLERİ

1. Har-harf Tecvidli Kur’an-ı Kerim.

2. Elmalılı’dan sadeleştirme Kur’an-ı Kerim Meali.

3. Kur’an-ı Kerim Normal Kelime Meali.

4. Kur’an-ı Kerim’in İrablı, Kelime Meali

5. Mushaf-ı Şerif Üzerinde Farklı Çalışmalar.

6. Cep Namaz Rehberi.

6. Cennet’in Anahtarı; İman ve Namaz.

7. Büyük Dua Kitabı.

8. Musibetlerin Hikmetleri.

9. Sade Türkçe ile Amentü Açıklaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir